Dünyada ilgiyle takip edilen Game of Thrones'un 8. Sezonunun çıkış tarihi belli oldu! İşte detaylar:

Game of Thrones'un 8. Sezonu Geliyor

 
HBO tarafından çekilen ve yayına girdiği günden bu yana büyük bir hayran kitlsiyle merakla izlenen dizi Game of Thrones'un yeni sezonunun yayın tarihi belli oldu. Ağustos ayında 7. sezon finalini yapan efsane dizinin, yeni sezonunun Nisan 2019'da yayına gireceği belirtildi. Dizinin yayın tarihi konusunda açıklama oyunculardan Maisie Williams tarafından geldi.
 
 
Dizide Arya Stark karakterini canlandıran Maisie Williams yaptığı açıklamada “Aralık ayında çekimlerimizi bitirdik. İlk bölüm, Nisan 2019’da yayınlanacak. 8.Sezonun her manasıyla hazırlanması 4 ayı bulacak. Özellikle kurgu işlemi, oldukça meşakkatli. Çabuk olmanızı istemeyiz. Bu son sezonun becerilerimizi ve yapabileceklerimizi gösterdiğimiz bir sezon olmasını istiyoruz. ” ifadelerini kullandı.
 
Sevilen oyuncu canlandırdığı karakterin geleceğine ait de açıklamalarda bulundu. Arya karakterini canlandıran Williams, "Onun her vakit huzur bulmasını istedim. Arya'nın hikayesini yönlendiren bütün unsurlar bugüne kadar acı ve sert oldu. Karakterimin bir gün yine özüne kavuşmasını, öfkesinden kurtulmasını diliyorum" dedi. Aynı zamanda Game of Thrones'un 8. sezonunda 6 bölüm yer alacak.