Son seçimle birlikte Galatasaray’ın yeni başkanı olan Mustafa Cengiz, özel hayatıyla ilgili dikkat çekici bazı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar:

Galatasaray'ın Yeni Başkanı: Stresli Olduğumda Bilgisayar Oyunu Oynarım

Galatasaray Mecmuası’nin 174. sayısına misafir olan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, mecmuanın genel yayın yönetmeni olan Tarık Ünlütürk’ün suallerini cevapladı.
 
Çiçeği burnunda başkanın mecmuaya verdiği röportajlar arasında en dikkat çekici konu başlığı ise stres ve bilgisayar oyunu idi. Türkiye’nin ilk internet kullanıcılarından birisi olduğunu söyleyen Cengiz, stresli olduğu vakitlerde ise bilgisayar oyunu oynadığını belirtti. 
 
World of Warcraft’ta 84 düzeye kadar ilerlediğini, şu aralar ise Elder Scrolls Online oynadığını söyleyen Cengiz’in verdiği röportajın bir bölümü şu şekilde:
 
''Stres hatıranda bilgisayar oyunu oynarım. ‘Espor ile ilgilenin’ dediler yönetime geldiğimde. Ben önce bir gülümsedim. World of Warcraft oyununda 84 düzey ilerledim. Bir vakit sonra bıkıp bıraktım tabii... Şimdi ise Elder Scrolls Online oynuyorum. Fena da gitmiyorum. League of Legends'a pek girmedim. Bilgisayarı hep sevdim fakat aslında biraz zorunluluk oldu benim için. Oğluma küçük matemlerde bilgisayarı öğretmek istedim. Oğlum 1984 doğumlu, beş matemine gelmişti. O zamanlar Commodore 64 vardı. Tabii bir işe girince tamamiyle öğrenme isteğim vardır. Bu açıdan montajı yapabilecek kadar kendimi geliştirdim. Türkiye’nin ilk internet kullanıcılarından biriyim. İnternete DOS üzerinden bağlanırdık. Sohbet odaları vardı o vakit. Bill Gates ile aynı sohbet odasında olduğumu bilirim. Bir fotoğrafın iletilmesi 20 dakika kadar sürerdi. 28K modemlerin çok daha öncesini biliyorum, hemen peşinden ISDN bağlantı geldi derken bugün 1000 mb fiber altyapı ile kullanıyoruz interneti. Türkiye’de internet öncelikle başladığında omurgası çok zayıftı. Bu konuda son olarak Ulusal Eğitim’e naçizane bir tavsiyem var. Bence okullara tabletten ziyade klavyeli bilgisayarlar dağıtılmalı. Çünkü yazılım dili için klavyeli bilgisayarlar şart diye düşünüyorum.''