Doğan Holding, 1.2 milyar dolar karşılığında Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satışı ile ilgili anlaşmaya vardı. Anlaşmanın hemen peşinden Doğan Holding paylarında sert bir artış gözlemlendi.

Doğan Medya Grubu Satıldı!

Türk medyasının en büyük yapı taşlarından biri olan Doğan Medya Grubu’nun, 2011 yılında Milliyet ve Vatan gazetelerinin satıldığı Demirören Grubu’na satışı ile ilgili Erdoğan Demirören ile anlaşmaya vardığı öğrenildi.
 
Demirören Grubu’nun bu satın alım işlemini gerçilave ediştirirken arkasında bulunan fark anaparalardan de destek aldığı düşünülürken, satın alma işleminin hemen peşinden Kanal D, CNN Türk, Tv2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Mecmua, Doğan Egmont, Doğan Kitap ve DPP (Mecmua Pazarlama ve Tasarılama) Demirören Grubu’na katılmış olacak.
 
 
Edinilen bilgilere göre Doğan Holding ve Demirören Grubu, akşam saatlerinde Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapacakları açıklama ile satış işlemini duyurmuş olacaklar. Satış işlemi için tarafların 1.2 milyar dolara (4.7 Milyar TL) anlaştığı söyleniyor.
 
Demirören Grubu’nun Doğan Medya Grubu’nu satın almasının ardından Doğan Holding’in şirket hisselerinde çok ciddi bir değer artışı oldu. Doğan Holding’in değeri %15,07 artış gösterirken, Hürriyet Gazetecilik %17,4, Doğan Gazetecilik %9,54, Doğan Burada %6,05, Ditaş Doğan Yedek Parça ise %7,09 değer kazandı.