Casper, Telefonlarının Tamamını Türkiye’de Üretecek!

Casper, 2018 seneninden itibaren başlatacağı telefonların Türkiye’de üretimini, önümüzdeki yıllardan itibaren tamamiyle ülkemizde gerçilave ediştirmeyi amaçlıyor.
 
Konuyla alakalı bir açıklama yapan Casper’ın CEO’su Charlotte Lamprecht, şu an bilgisayar üretiminin şirketin Ümraniye’deki binasında yapıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:
 
"Türkiye'deki üretimimize 2018'de akıllı telefon üretimini ilave edeceğiz. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda akıllı telefon üretimimizin de tamamını Türkiye'de gerçilave ediştirmek. Bu yıl içerisinde üretimin ilk ayağını burada başlatmayı tasarılıyoruz. İlk etapta yüzlerce binlik bir üretimden söz edebiliriz. Tamamını buraya almak için fiziksel bir inşaat yapılması gerekiyor. Casper olarak bu yıl en önemli hedeflerimizden biri de müesseseseldeki gücümüzü ve satışlarımızı artırmak.
 
2018 seneninde müessesesel tarafa odaklanacağız, müesseseselde bütün pazara odaklanacağız. Bayi ve satış kanallarımız sayesinde hem devlet hem de müessesesel yerlere ürünlerimizle gireceğiz. Bu sene Türkiye genelinde bin 500 adet iyi bayi açmayı amaçlıyoruz. Şu an bayi sayımız 500, sene sonuna kadar bunu artırmayı amaçlıyoruz."
 
 
Casper’ın Türkiye’deki pazarda akıllı telefonlardan dizüstüne, tabletlerden masaüstüne kadar birçok ürüne sahip olduğunu, özellikle de akıllı telefon endüstrisinin Türkiye’de çok geniş bir yer kapladığını söyledi. Türkiye’de sadece geçtiğimiz sene 12 milyonun üzerinde akıllı telefon satıldığını, bilgisayar endüstrisinde ise 2 milyon adet sayış yapıldığını belirten Lamprecht, "Geçen sene akıllı telefon satışlarında biraz düşüş yaşandı. Adet bazında büyüme senelik bazda biraz negatif izledi. Akıllı telefonlarda yüzde 5 ile yüzde 9 arasında düşüş yaşandı. Bilgisayar sektöründe bir değişim olmadı. Ciroda senelik bazda yüzde 40 büyüme kaydettik. Akıllı telefonlarda pazar hissemiz yüzde 3-4 civarında. Akıllı telefon satışlarında bu sene yatay bir seyir izlenecek." sözlerini sarf etti.