Bitcoin’e henüz değeri 124 dolar iken milyonlarca dolarlık yatırım yaparak dünyanın ilk Bitcoin milyarderi olan Winklevoss kardeşler, atırı sayılır bir servet kaybettiler.

Bitcoin Milyarderleri, Bir Haftada Servet Kaybettiler!

İsimlerini ilk sefer Facebook’un fikir babası olarak duyduğumuz, daha sonra Facebook’a açtıkları dava neticesi 65 milyon dolar tazminat alan Winklevoss kardeşler, şu sıralar Bitcoin’in sanki çakılması neticesi kaybettikleri önemli bir servetin sıkıntısı içerisindeler.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ medyanında yer alan haberlere göre kardeşler, Bitcoin’in yaşadığı değer kaybı neticesi sadece birkaç günde takriben 350 milyon dolar kaybettiler. Lakin bu kaybın, ele geçirilen kar üzerinden olduğunu belirtmekte yarar var. Çünkü Aralık ayında yapılan bir açıklamaya göre kardeşler, Bitcoin’e yaptıkları yatırımdan yüzde 10 bin kar ettikleri ve dünyadaki tüm Bitcoin hacminin %1’ine sahip oldukları açıklanmıştı.

Kripto paranın vakit içerisinde değerleneceğini öngörerek hiçbir Bitcoin’i satmayan kardeşler, bunu müessesesel şirketlerin yatırım yapacağı bir ticaret fonu kurmak için kullanmak istemişler, ancak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Güvenlik ve Döviz Komisyonu tarafından onay alamamışlar.