AÖF kayıt yenileme: AÖF 2018 bahar dönemi sınav tarihleri ne zaman ?

Aöf Kayıtları Ne Zaman ?

 
Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek? AÖF kayıt yenileme işlemleri için öğrenciler araştırmalarını sürdürüyor. Ayırca öğrenciler AÖF bahar dönemi sınav tarihlerini de merak ediyor. İşte AÖF ile ilgili en son ayrıntılar...
 
Eğitim hayatlarını Açık Öğretim Fakültesi üzerinden sürdüren öğrenciler AÖF kayıt yenileme işlemlerinini ne zaman gerçekleştireceğini araştırıyor. Bunun yanında gelecek dönem imtihanlara girecek öğrenciler AÖF bahar dönemi imtihanlarının hangi gün olacağını da araştırıyor. Yüz binlerce öğrencinin öğrenim gördüğü AÖF hakkındaki ilgi çekici ayrıntılar…

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

 
AÖF kayıt yenileme tarihlerini araştıran öğrencilerin merak ettikleri tarihler belli oldu. AÖF imtihan sonuçlarının açıklanmasının hemen peşinden bir sonraki dönem için müracaatlarını yapacak olan öğrenciler, 12-23 Şubat tarihleri arasında bu işlemlerini bitirebilecek. Bu sürecin hemen peşinden Bahar dönemi ara imtihanı ise 14-15 Nisan tarihlerinde yapılacak.
 

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

Anadolu Üniversitesi tarafından yayınlanan bilgilere göre AÖF kayıt yenileme ücretleri Ziraat Bankası ATM’lerinden yatırılabilecek. AÖF kayıt yenileme ücretleri ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde; 2017-2018 Öğretim Senesi Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Hissesi ödemelerini, Ziraat Bankası ATM'lerinden, Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçilave ediştirebilirler.
 

AÖF DERS GEÇME NOTU KAÇ?

Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Programlarında, ders bazında “Muvaffakiyet Notu” alt hududu uygulanır.
 
 
“Muvaffakiyet Notu” alt hudut değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 30'dur.“Muvaffakiyet Notu” alt hududun altında olan öğrencilere FF harf notu verilir.
 
AÖF imtihan sonuçlarını konusunda bilgilere Anadolum e-Kampüs veyahut AÖF sistemine öğrenci girişi yaparak sorgulamanız mümkün.