Alışveriş devi Amazon, Mart ayında resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapıyor. Amazon, Türkiye'de kendi kargo şirketini de kurdu.

Amazon, Türkiye'de!

Alışveriş devi Amazon'un uzun bir süredir Türkiye pazarına gireceği söylentileri dolaşıyordu. Amazon.de üzerinden 29 euro ve üzerindeki ürünlere ücretsiz kargo yapan Amazon, şimdi dolaysız olarak Türkiye'den satışa başlayacak.
 
Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; Amazon, Mart ayında Türkiye'ye resmi olarak giriş yapacak. Hem de Amazon, Türkiye'deki ürünlerini telim etmek için kendi kargo şirketini dahi kurmuş.
 
Amazon'dan alınan ürünler Shipping with Amazon dahilinde kargolanacak. Amazon’un ikinci mertebede ise kargo şirketini tüm diğer kargo işlemlerine açması bekleniyor. Böylece Shipping with Amazon, UPS veya FedEx gibi dünya çapında dev bir kargo şirketine dönüşecek.
 
Amazon'un toptancı ve satıcılara “hazır olun” iletisi verendiği ve Nisan başı itibarıyla Türkiye’de test2 satışlarına başlayacağı belirtildi.  Ayrı olarak Lüksemburg ekibinin önümüzdeki hafta Türkiye’ye gelerek büyük firmalarla görüşmeler gerçilave ediştireceği öğrenildi.
 
 
Amazon'un Türkiye'ye Hepsiburada.com'u satın alarak giriş yapacağı düşünülüyordu. Ancak Amazon, satın alma yerine kendi sıfırdan bir giriş yapmayı seçenek edecek. Bakalım Amazon, Türkiye'de nasıl bir ücret siyaseti izleyecek?