Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi olan Amazon, 1 milyar doların üzerinde bir anlaşma ile akıllı kapı zili üreten Ring adlı şirketi satın aldı.

Amazon O Şirketi 1 Milyar Dolara Satın Aldı!

Reuters’ın yayınladığı habere göre Birleşik Devletler merkezli e-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon, 1 milyar doların üzerinde bir bedel karşılığında akıllı hane ürünleri şirketi Ring’i satın alma ile ilgili anlaşma sağladı. Amazon, geçtiğimiz hazan döneminde Amazon Cloud Cam ve Amazon Key kendi akıllı hane ürünlerini gün yüzüne çıkarmaya başlamışken Ring de akıllı kapı zilleri, güvenlik kameraları ve projektör ışıklarıyla tanınan bir şirkettir.
 
 
Bir Ring sözcüsü konu konusunda yaptığı açıklamada, şirketin tesirli ve uygun ücretli akıllı hane güvenlik araçları piyasaya sürerek hanelerde güvenliğin çok daha üst düzeylere erişmesini sağladığını, Amazon gibi yaratıcı ve müşteri odaklı bir şirketle iş birliğinin de mevcut çalışmalarını daha ileri bir düzeye taşıyacağını belirtti.
 
Ring, Amazon tarafından satın alınan diğer şirketler gibi kendi isimi ile hizmet vermeye devam edecek ancak Whole Foods, Twitch ve Audible gibi ürün özelliklerini Amazon ürünlerine katacak.
 
 
Bir Amazon sözcüsü konu konusunda yaptığı açıklamada, Ring’in haneleri güvenli ve huzurlu kılma görevine yardımcı olacakları için heyecanlı olduklarını söyledi. Amazon’un Ring’i satın alması ile beraber şirketin hane gözetim sistemlerini kendi akıllı hoparlörü olan Echo’ya daha entegre etmesi ve Cloud Cam ürününü geliştirmesi muhtemel.