İnternet alışveriş devlerinden biri olan eBay, Bitcoin'i Ödeme Yöntemi Olarak Eklemeyi Düşünüyor! Alışveriş devi eBay, Bitcoin ile ödeme yöntemine olumlu bakmaya başladı.

Alışveriş Devi Firma Bitcoin ile ödeme seçeneği sunacak!

Günümüzde yükselişe geçen en popüler kripto para birimi Bitcoin, birçok kuruluş tarafından kabul edilen bir ödeme aracı olmaya başladı. Bu büyük kuruluşlardan biri olan eBay, Bitcoin seçeneği ile ilgili pozitif fikirlere sahip olmaya başladı. Tabi bu vaziyet şu an için resmiyete dökülmemiş vaziyette.

"ŞİRKET BITCOIN'LE ÖDEME YÖNTEMİNE SICAK BAKIYOR"

eBay Kıdemli Başkan Yardımcısı Scott Cutler, şirketin Bitcoin'e olan bakışıyla alakalı Yahoo Finance'e önemli açıklamalar yaptı. Bitcoin'i ödeme aracı olarak seçen ilk üst düzey kuruluş olmak için önemli bir karar evresinde olduklarını açıkladı. Scott Cutler ; "henüz resmileşme de şirket yönetimi Bitcoin ile ödeme yöntemi konusuna sıcak bakıyor'' söyleminde bulundu. Bunun yanında Bitcoin'in yükselen bir trend olduğunu ve kripto paraların günümüzde bir ödeme seçeneği olarak kabul görebileceğini savsaklamadı. Cutler son olarak ise, "Ancak ne yazık ki eBay'de Bitcoin'i şu an için bir ödeme yöntemi olarak kabul edemiyor" söylemiyle noktayı koydu.

MADENCİLİK EKİPMANLARINI SATIYORDU

eBay hepimizin bildiği gibi Bitcoin dünyasına pek yabancı değil. Şirket sitesi üzerinden madencilik konusunda ekipmanları alakalıların hizmetin sunuyor. Bu konuda olan talep ise azımsanmayacak derecede yüksek. Bilindiği üzere ekran kartı üreticileri de madencilik konusunda kartlarını pazara sunmaya başlamıştı.

Piyasada olan bu gelişmelerin hemen peşinden 16 bin dolar değerinde olan Bitcoin, tüm hızıyla yatırımcıların alakasını çekmeye devam ediyor.