AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenilemede son gün ne zaman? AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı. Bugün başlayan kayıt işlemleri için AÖF'ten resmi açıklama yapıldı. Peki AÖF Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılacak? İşte merak edilen detaylar..

AÖF kayıt yenileme başladı. İşte Detaylar !!!!

Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri bugün başlıyor. Saat 09.00 itibari ile başlayan AÖF kayıt işlemleri internet üzerinden olacak. Öğrenciler öncelikle ders seçimi yapacaklar. 
 

AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

 
Kayıt yenileme işlemleri 12 Şubat Pazartesi günü başlayıp 23 Şubat Cuma günü mesai saati bitiminde bitecektir.
 

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

 
Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyeceklerdir.
 
Kayıt yenileme işlemi, Ders Seçimi (İlave et-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle olacaktır.
 
Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.
 
Ders seçimi (ilave et-sil) işlemi http://açıköğretim fakültesi.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ilave et-sil) işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ilave et-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün değildir.
 
Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem neticesi dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçilave ediştirebilirler.  Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 23 Şubat 2018 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları vesikanın, 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını netlikle kontrol etmelidir. Sadece daha önceki borcunu ödeyen, ancak 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.
 
23 Şubat 2018 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi netlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.
 
 
Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler http://açıköğretim fakültesi.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantınından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde netlikle kontrol etmelidir.
 
Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bölümündeki “Şifre Hatırlatma” bağlantınından, 0850 200 46 10 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini sistemimizdeki kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına bizzat gittikçe alabilirsiniz. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içinde veya sonrasında alabilirler.
 
Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantınından ulaşılabilir.