Amazon, biri Los Angeles’a olmak üzere 6 tane daha içerisinde kasa ve kasiyer bulunmayan yeni sistem mağazalarından açmayı planlıyor.

2018'de 6 Tane Amazon Go Mağazası Açılacak

Amazon Go mağazalarında alışveriş yapmak oldukça değişik bir tecrübe. Çünkü mağazalarda kasiyer bulunmuyor ve istediğiniz ürünü alıp kapıdan çıkıp gidiyorsunuz. Daha sonra ürünlerin ücreti Amazon hesabınızdan otomatik olarak düşülüyor.
 
Market kasalarında saatlerce sıra beklememek, kasiyer ürünleri doğru geçmiş mi diye fişleri kontrol etmemek oldukça keyifli bir tecrübe olabilir. Düşünsenize istediğiniz ürünü aldıktan sonra çıkıp gidiyorsunuz. Ancak düşünebileceğiniz gibi Amazon Go sattığı ürünleri ücretsiz olarak sunmuyor yada veresiye kabul etmiyor.
 
Markete girerken mobil uygulamasından barkod okutuyorsunuz ve hesabınızdaki bakiyeye göre aldığınız ürünler sepetinize ilave ediyor. Markette kızıl ötesi tarayıcılar tarafından kontrol edildiğiniz içinde satın alma bahtınız olmayan bir ürünle oradan ayrılamıyorsunuz.
 
Önümüzdeki bir sene içerisinde Amazon, biri Los Angeles’a olmak üzere 6 tane Amazon Go Mağazası daha açmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra Teknoloji firmasının gıda ve içecek sektörüne de kasiyersiz mağaza anlayışıyla girmesinden sonra ilerleyen dönemde hepimizin bildiği süpermarket ürünlerinin de satılacağı ile ilgili söylentiler bulunuyor. Yakında ülkemize ürün göndermek için kendi kargo servisini kuracak olan Amazon, hazır işe başlamışken birde mağaza açmak ile ilgili çalışmalara başlasaydı çok güzel olurdu. Ancak sıra bize gelene kadar uzun bir süre beklememiz gerekebilir.