ABD’li bir teknoloji yatırımcısının oğlu olan Andrew Courey, Bitcoin ve Blok Zinciri teknolojilerini herkesin anlayacağı kadar sade bir şekilde 57 sayfalık bir kitapta anlattı. Henüz 6. sınıfa giden Courey, boş zamanlarında iPhone uygulamaları geliştiriyor.

11 Yaşındaki Çocuktan Bitcoin Kitabı!

Teknolojiye uyum ile ilgili her yeni nesil, bir önceki nesle göre hayli becerikli oluyor. Ortaokul öğrencisi olan 11 yaşında olan Andrew Courey, bir teknoloji yatırımcısının erkek çocuğu olarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de yaşıyor. Hayatın ona sunduğu fırsatları her şekilde değerlendirmeyi iyi bilen Courey, Bitcoin ve Blok Zinciri konusunda araştırmalar yapıyor. 
 
Küçük çocuk, üç aylık bir süreçte yalnızca boş vakitlerinde yaptığı araştırmalarla Bitcoin için her yaştan insanın kolaylıkla anlayabileceği bir kitap yazdı. “Early Bird Gets The Bitcoin: The Ultimate Guide to Everything About Bitcoin” (Erken Gelen Bitcoin’i Alır: Bitcoin İle ilgili Her Şey) ismindeki kitabını Amazon Kindle üzerinden 2.99 dolara ve basılı sürümünü da 9.99 dolara satışa çıkarttı. 
 
Geçtiğimiz sene ailesiyle, 14 yaşına kadar 20 milyon dolar para kazanırsa okulu bırakacağı konusunda anlaştığını ileten Courey, hedefi gerçilave ediştirmek için araştırma yaparken Bitcoin ve Blok Zinciri ile tanışmış. Ancak sadece 0,00222 Bitcoin’i olan Courey, yatırım yapma konusunda epey beceriksiz olduğunu söylüyor.
 
Yazdığı 57 sayfalık kitapta Bitcoin ve Ethereum’un tarihleri, kripto para cüzdanları ve ekonomilerinin nasıl işlediğine yönelik açıklayıcı anlatımlar mevcut. Courey, kripto paralara sahip olmaktansa Amazon’dan pay almanın daha doğru olduğunu vurguladı. 
 
Genç yaşına karşın teknoloji dünyasıyla alaka düzeyinin bir yatırımcı olan babasının tesirinde olduğunu söylemek mümkün. Ne olursa olsun bu genç adamın ismini iler,de fazlasıyla duyacağa benziyoruz.
 
Andrew Coruey'in kitabına buradan erişebilirsiniz.