Huawei, telefonun pil seviyesini 5 dakika içinde %48'e çıkartabilen, yeni yüksek hızlı şarj teknolojisinin tanıtımını bir video aracılığıyla yaptı.

Huawei'den Yüksek Hızlı Şarj Teknolojisi


Huawei'nin Watt Laboratuvarı, akıllı telefonların pillerini 5 dakika içinde %48'e kadar doldurabilecek, hızlı yeni şarj teknolojisinin tanıtımını yaptı. Bu teknoloji sayesinde, telefonlarımızın şarj olması için artık saatlerce beklememize gerek kalmayabilir. Yeni teknoloji, normal yaptığımız şarj dolumlarından daha değişik bir şekilde işliyor. Aşağıdaki videonun 50. saniyesinden itibaren, alakalı bölümleri izleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi şarj işlemini gerçilave ediştirmek için bataryayı harici bir alete yerleştiriyoruz. Başka bir deyişle bu yöntem için, bataryayı telefondan çıkartmamız gerekiyor. Bu teknoloji, telefonunu sürekli açık tutmak isteyenler için biraz sıkıntılı bir vaziyet olabilir, ancak bu süre yeni teknoloji sayesinde o kadarda uzun olmuyor. O yüzden yeni sisteme bir baht vermeliyiz diye düşünüyorum.


Yeni hızlı şarj teknolojisi ile ilgili tanıtım, bu 2 dakikalık video ile kısıtlı durumda. Şuan için bu yeni projenin piyasaya ne vakit sürüleceği veya kullanım ayrıntıları hakkında ek bilgiler bulunmuyor. Günümüzde telefonlar, değiştirilemez bataryalarla piyasaya sunuluyordu. Bakalım böyle bir teknolojinin gelmesi durumunda akıllı telefon piyasası nasıl etkilenecek ?