Porsche, kendisinden hiç beklenmeyecek bir hamle yapmak üzere: Yolcu taşıyan Drone'lar!

Porsche'dan Yolcu taşıyan Drone'lar Geliyor!

15 sene öncesine geri dönme bahtımız olsa, Porsche'in de katiyen fakat asla bir S.U.V sınıfı bir araç, dizel motor veya dört kapılı bir otomobil üreteceğine olasılık vermezdik. Ne var ki otomotiv sektöründe yaşanan ciddi değişimler Porsche'in de çağa tam manasıyla uyum sağlamasına kapı araladı.
 
Porsche'in yeni sürprizi ise bunlardan dahi daha şaşırtıcı. Alman otomotiv devi, yolcu taşıyabilen Drone'lar ile ilgili araştırma yaptıklarını resmen açıkladı. Kullanıcılar, söz konusu uçan taşıtlarda belli düzeyde hakimiyet sahibi olabilecekler ancak Drone'ların özerk yapısı sebebiyle Kaptan ehliyetine ihtiyaç duymayacaklar.
 
 
Şirketin üst düzey yöneticilerinden Detlev von Platen, uçan araçlar ile ilgili kapsamı geniş bir açıklamada bulunmasa da,  yolcu taşıyan Drone modellerinin Zuffenhausen'den, Stuttgart Hava meydanı'na sadece 3.5 dakikada erişebileceğini belirtti. 
 
Mercedes ve Volvo'nun bu tür araçlar üzerinde çalıştığı biliniyor. Porsche'un da katılımıyla piyasa oldukça kızışacak. Bununla beraber bahsi geçen Drone'ların ne vakit hayat bulacağı bilinmiyor.