Teknoloji devi Intel, bu yıl içerisinde akıllı gözlük satışına başlamak üzere kolları sıvadı. Hazırlıkları devam akıllı gözlük hakkında detaylı bilgi haberimizde...

Intel'den akıllı gözlük geliyor!

 
 
Intel, bu sene içerisinde akıllı gözlük satışına başlamak üzere kolları sıvadı. Bunun için şirketin bir artırılmış gerçeklik şirketine çoğunluk payı satma tasarıları içerisinde olduğu ileri sürülmüş vaziyette. İşte, Intel akıllı gözlük ile ilgili ayrıntılar.
 
Intel akıllı gözlük aletini bu yıl piyasaya sürmek istiyor
İddialara göre şirketin isiminin Vaunt olacağı, akıllı gözlüklerin ise şirket içerisinde Superlite olarak anıldığı belirtiliyor. Bu giyilebilir teknoloji ürününün üreticisi ise Tayvan merkezli Quanta Computer olacak. Bluetooth üzerinden telefonla eşlenecek olan ürün, gözlüğü takan kişinin görüş alanı içerisinde bilgi göstermek için lazer projektör kullanacak.
 
Yeni şirkette Intel tarafından 2015 seneninde satın alınan ve geçtiğimiz sene kapatılan artırılmış gerçeklik odaklı giyilebilir ürün geliştiricisi Recon Instruments şirketinden çalışanlar da olduğu söyleniyor. Öte yandan bu vaziyette şirketin artırılmış gerçeklik adımından uzaklaşacağı düşünülüyor. Çünkü şirket, endüstriyel artırılmış gerçeklik başlığı şirketi Daqri ile çalıştı ve Project Alloy denilen sanal gerçeklik benzeri birleştirilmiş gerçeklik başlık tasarımını hayata geçirmeye çalıştı. Bu projenin geçtiğimiz sene hurdaya çıktığını belirtelim.
 
Şu an için bilinenler az olsa da ürünlerin potansiyeli heyecan verici. Bakalım şirketin akıllı gözlük hamlesi başarıya erişecek mı?