HP, Device as a Service (DaaS) işini iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch gibi Apple cihazlarıyla genişletileceğini duyurdu.

HP, iPhone ve Mac satışına başlıyor!

HP, geçtiğimiz günlerde bir medya açıklamasıyla Device as a Service (DaaS) işini iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch gibi Apple aletleriyle genişletileceğini duyurdu.
 
Bu asal olarak, HP'nin DaaS ürününün bir parçası olarak Apple aletlerini müşterilerine satmaya başlayacağı mananına geliyor. Bu program işletmelerin önceden ödeme yapmak yerine abonelikle yeni bir donanım satın almalarını sağlamak için başlatıldı.
 
Programa dahil olan tüm Apple aletleri, HP'nin DaaS'ın bir parçası olarak şu anda mevcut olan diğer tüm ürünler gibi HP desteğinden, yönetilen servislerden ve analitikten faydalanacaklar. Şirketin tüm dünyadaki 100 kanal ortağı, Apple aletlerini satın alma seçeneği sunacaklarını söylüyor.
 
Böyle bir hareket, DaaS ürününü genişletmeyi tasarıladığı için HP için mantıklı olsa da, Apple'ın müessesesel pazarda çok rekabetçi bir oyuncu olması, Microsoft için kötü olabilir.
 
Microsoft, Surface serisi gibi bulut hizmetlerine ve ürünlere sahip şirketler üzerinde büyük bahis oynuyor ve Apple'ın bir zamanlar müstesna Microsoft ortakları olan HP gibi şirketlerin yardımıyla bu piyasaya girmesi, yazılım devi için iyi bir haber olamaz.
 
Bununla beraber HP, ticari alet pazarının önümüzdeki senelerde büyük ölçüde büyümesini beklediğini ve 2020 seneye kadar kullanıcı başına vasati dört ürüne sahip takriben 9 milyar bu tür aletlerin olacağını düşündüğünü belirtti.