Chrome OS tabanlı ilk tablet modeline ait bir görüntü internete sızdırıldı. Atılan tweet ile ortaya çıkan ve daha sonra silinen paylaşımın ortaya çıkarttığı Chrome OS tablet gözlerden kaçmadı.

Chrome OS tablet sızdırıldı!

Acer Chrome OS tablet ortaya çıktı!


Londra’da gerçilave ediştirilen BETT Show 2018 eğitim ve teknoloji fuarının bir katılımcısı, Acer üretimi tableti görüntüledi. Ürünün ayrıntıları paylaşılmazken, tahminler aletin 8 veya 10 inç boyutunda bir ekrana sahip olduğu yönünde. Ek olarak, ürünün yanında Staedtler stylus bulunduğu belirtiliyor.

Böylece Google tarafından Chromebook dizüstü bilgisayarlarda görmeye alışık olduğumuz işletim sistemi ilk defa bir tablette ortaya çıkmış oldu. Şirket daha önce de iş ortaklarının dönüştürülebilir, çıkarılabilir ve tablet gibi çeşitli form faktörlerinde Chrome OS’nin kullanılabileceğini dile getirmişti. Öte yandan Google, böyle bir tablet geliştirdiği yönünde açıklamada bulunmadı. Görünen o ki Acer elini daha çabuk tutmuş vaziyette.

Mayıs ayında gerçilave ediştirilecek olan Google I/O geliştirici etkinliğinde bu Acer tablet ve daha fazlası ile ilgili yeni ayrıntılar öğreneceğimizi düşünüyoruz.