Japon fotoğraf teknolojileri üreticisi Canon, 4K video kayıt özelliği sunan ilk aynasız fotoğraf makinesi EOS M50 modelini duyurdu.

Canon 4K destekli kamera!

Canon EOS M50 4K video çekim kapasitesi, değişken açılı dokunmatik ekranı ve Canon’un en son DIGIC 8 görüntü işlemcisine sahip olan ilk aynasız resim makinesi olarak dikkat çekiyor. Canon EOS M50, düşük ışıklı ortamlarda net, yüksek çözünürlüklü görüntüler için 24,1 megapiksel CMOS sensöre ve 10 kare/sn. sürekli çekim hızı ile geliyor.
 
Yeni modelde son dönemde popüler olan Wi-Fi ve Bluetooth teknolojileri desteği de bulunuyor. Bu sayede alet uzaktan kontrol edilebiliyor.
 
Canon, EOS M50 modeliyle beraber bir fotoğraf makinesinde, DIGIC 8 görüntü işlemcisini ilk defa kullanıyor. Yeni işlemci fotoğraf makinesinin işlevini güçlendiriyor. Örneğin: 4K video kaydı, 4K vakit aşımlı kayıt ve 4K videolardan 4K fotoğraf kareleri alma; yüksek sürekli çekim hızı ve düşük ışık altında bile net görüntüler ele geçirilmesini sağlayan standart maksimum 25.600 ISO hızı sunuyor.
 
DIGIC 8 görüntü işlemcisi direk fotoğraf makinesinde paylaşıma hazır hale kazançlan üstün kaliteli görüntüler için otomatik odaklanma, “Otomatik Işık İyileştirici”, “Dijital Lens İyileştirici” ve “Vurgulu Ton Önceliği” özelliklerini kapsayan başka birçok iyileştirme de sunuyor.
 
Canon EOS M50, iOS ve Android cihazlara yönelik ücretsiz olarak sunulan Canon Camera Connect uygulaması ile akıllı cihazlarla kolayca entegre edilebiliyor. Sosyal medya siteleriyle kolay paylaşım için fotoğraf ve videolar fotoğraf makinesinden akıllı cihazlara3 otomatik olarak aktarılıyor
 
 
Böylece çekim mertebesinden doğrudan dünya ile paylaşma mertebesine kadar meselesiz bir şekilde geçişi sağlıyor. Ayrı olarak içerik, Canon Irista’da bulut ortamında saklanabiliyor veya Canon’un Image Transfer Utility 2 uygulaması kurularak bir PC veya Mac bilgisayar ile otomatik ve kablosuz bir şekilde eşitlenebiliyor.
 
AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ücreti 14-55 objektifle birlikte 899 Dolar olarak açıklanan fotoğraf makinesinin Türkiye'de 4500-5000 TL aralığında bir ücretten satılması bekleniyor.