Apple'ın 2018 model akıllı telefonları iPhone 9 ve iPhone Xs sadece Intel modemlerle geliyor.

iPhone Xs ve iPhone 9 geliyor!

Bu sene geleceği söylenen 6 inç iPhone 9’un Apple'ın 2018 iPhone ürün satışlarının %50'sini oluşturacağını söyleyen ünlü analist Ming-Chi Kuo, araştırma menşei KGI Securities'in müşterilerine üç notta bu yılki portföy ile ilgili birkaç önemli detay ilave etti.
 
Öncelikle Apple, Qualcomm'la anlaştı ve bu yıl çıkan üç yeni iPhone'un tümü Intel modemlerle donatılacak. Bu yüzden, Qualcomm bir takım patent anlaşması hasebiyle tedarik zincirinde geri adım atmaz ise Intel ve Qualcomm modemler içeren iPhone'lar arasında şahit olduğumuz indirme hızında ve sinyal gücünde farklılıklar olmayacaktır.
 
Ne yazık ki Intel , iPhone 9, Xs ve Xs Plus'ın raflara girdiği andan itibaren sağlam bir 5G modem önerisiyle hazır olmayabilir.
 
Bu yıl iPhone'un hücresel modemlerine gelen en önemli ek özellikler arasında Gigabit LTE irtibatı ve çift SIM çift bekleme modu gibi görünüyor ancak, Apple'ın bu özel seçeneği uygulamasına müsaade edip vermeyeceğini bilemiyoruz. Yeniden de Intel'in yeni modemleri bunu sunacak, bu yüzden belki de daha uygun ücretli iPhone 9, en azından Asya'da olduğu gibi bu tür modellerin popüler olduğu yerlerde çift SIM sürümüyle bulunabilir.