Dünyaca ünlü marka Apple 10. yılına özel çıkardığı iPhone X'lerde satış rekorları beklerken aksine bir durumla karşı karşıya kaldı!

iPhone X'in satışları şok etkisi yaptı!

Apple, 10. seneye özel model olarak iPhone X ile karşımıza çıkmıştı. Büyük beklentiler ile gelen iPhone X, kutusundan hızlı şarj destekli kablo ve adaptör ile çıkmaması ve ön kamerada beklenen performansı verememesi ile tenkit edilmişti. Bu tenkitler 999 dolar ücretten dolayı biraz sert olmuştu.

Apple'ın büyük umutlar beslediği iPhone X, son açıklanan rakamlara göre firmada hüsrana yol açacak gibi görünüyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus çıkışını gerçilave ediştirdiğinde %72 gibi akılalmaz bir satış oranına sahipken, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X'un toplam satışı %60 düzeyinde kaldı.

iPhone X tek başına ise %20 gibi çok az satış oranına sahip. Bunda, telefonun yeni özellikleri az sunmasından çok, yüksek ücreti büyük rol oynuyor. Apple'ın bu sene içerisinde iPhone X'un ücretinde indirim yapmayacağını belirtelim.

Apple'ın bu yüksek ücret ile iPhone X'un satış rakamlarının %40 düzeyine dahi çıkarması çok zor. Bakalım bu yılın nihayetinde tanıtılacak olan iPhone modeli Apple'ın yüzünü güldürecek mi?