Apple hayranları, şirketin yeni küçük ekranlı akıllı telefonu iPhone SE 2'yi büyük bir merak ile bekliyor. Cihazın piyasaya sürülüp sürülmeyeceği dahi belli değilken sızıntılar gelmeye devam ediyor.

iPhone SE 2'nin detayları gelmeye devam ediyor!

Apple’ın küçük ekranlı, uygun ücretli ve yüksek performanslı olması beklenen akıllı telefon iPhone SE 2, oldukça fazla söylentiye konu oluyor. Mesele şu ki; iPhone SE 2 hakkındaki söylentiler büyük oranda çelişki içeriyor. Dolayısı ile hangi bilginin doğru, hangisinin yalan olduğunu anlamak netlikle kolay değil.
 
iPhone SE 2 söylentilerine bir yenisi de Çinli haber sitesi qq.com’dan geldi. Haber sitesinin tedarik zinciri kaynaklarından ele geçirdiği bilgilere göre Apple, yeni küçük performans canavarını Haziran ayında Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 2018’de tüketicilerin beğenisine sunacak.
 
Çinli haber sitesine göre iPhone SE 2, 4.2 inçlik bir ekrana sahip olacak. Bu birazcık acayip olabilir, çünkü Apple’ın şu ana kadar tanıttığı rastgele bir 4.2 inç ekranlı telefon bulunmuyor. Ayrı olarak yeniden aynı haber sitesine göre alet iPhone X gibi gösterişli bir tasarıma sahip olmak yerine mevcut iPhone SE’ye daha çok benzeyecek.
 
Donanım bölümüne geldiğimizde ise iPhone SE 2’nin 2GB RAM kapasitesi ile piyasaya çıkması bekleniyor. iPhone 7’lerde bulunan A10 Fusion işlemcisinden gücünü alacak olan cihazın 32 ve 128GB olmak üzere iki değişik depolama seçeneği bulunacak. Donanım söylentilerinin tasarıma oranla daha meblağlı olduğunu söylemek mümkün.