Yeni Apple Watch, Kalp Krizini Önceden Haber Verebilecek. Bir sonraki Apple Watch'ın kalp krizi riskinizi önceden ölçebileceği ve kalbe göndereceği akımdan gelen verileri işleyerek bir EKG cihazı olarak kullanılabileceği iddia ediliyor.

Yeni Apple Watch, Hayat Kurtaracak!

Apple Watch kalp atışı hızınızı önceden tespit edebiliyor ancak bu veriler, kalp ritminizdeki farklıkları ve kalp krizi rizikonuzu önceden anlamaya yetmiyor. Görünen o ki Apple bir sonraki yeni Apple Watch'ı, ELEKTROKARDİYOGRAM kalp monitörü olarak kullanabilir vaziyete getirmeye istekli.

SAATİ SIKINCA GÖĞÜSE AKIM GÖNDERECEK

Bloomberg'e göre, iki parmakla sıkılması vaziyetinde yeni Apple Watch, kalpteki elektrik sinyallerini izlemek için kişinin göğsüne fark edilemeyen bir akımı geçirecek ve düzensiz kalp hızı gibi anormallikleri saptayacak.

KENDİNİZE ELEKTROKARDİYOGRAM YAPABİLECEKSİNİZ

Şu anki Apple Watch, kalp atış hızınızı önceden tespit edebiliyor ancak bu verilerle kriz ihtimalinizin olup olmadığını anlamak o kadar kolay değil. Dolayısıyla, bir sonraki giyilebilir ürün için, şirketin bir ELEKTROKARDİYOGRAM kalp monitöründe ilave etmeye çalıştığı belirtiliyor. Başka bir deyişle ELEKTROKARDİYOGRAM ve ECG olarak bir elektrokardiyogram testi, Apple Watch ile yapmak mümkün olacak.

RAKİPLERİNE KARŞI BÜYÜK AVANTAK SAĞLAYACAK

Bu olası sıhhat rizikolarını, düzensiz kalp atışlarını izlemek için oldukça ideal bir aksesuar olabilir. Bunu kolunuzda taşıdığınız bir aletle yapmak, bir doktorun büronunu ziyaret etmekten daha kolay.

Apple, ELEKTROKARDİYOGRAM monitörü özelliğinde başarılı olursa, Apple'ın Fitbit, Xiaomi ve Garmin gibi rakiplerine karşı önemli bir avantajı olabilir. Bu üçlü 2017 seneyin 3. çeyreğine göre, fitness aletlerinin en büyük üçüncü satıcısı vaziyetinde bulunuyor. Oyunun bu noktasında, teknolojik atılımlar Apple'ın rekabet üstünlüğünü almasının tek yolu gibi görünüyor.