Apple hakkında doğru tahminler yapan Ming-Chi Kuo, Asya'daki kaynaklarından topladığı bilgiler doğrultusunda yepyeni bir öngörü raporu açıkladı.

UCUZ İPHONE X GELİYOR

Apple ile ilgili isabetli tahminler ve tespitler yapan Ming-Chi Kuo, Asya'daki tedarik zinciri kaynaklarından topladığı bilgiler doğrultusunda yeni bir öngörü raporu yayınladı. Bu raporda 6.1 inç'lik LCD ekranlı ucuz iPhone X'ten söz ediliyor. MacRumors sitesi ise raporun dikkat çekici noktalarını okurlarıyla paylaştı. Söylenenleri madde madde sıralayacak olursak, yeni telefonda şu özellikler olacak:
 
  1. Rapora göre Tayvanlı üreticiler Pegatron, Foxconn ve Wistron, LCD'li iPhone X'in montajını yapacak.
  2. Japon oturum tedarikçisi Japan Display (JDI), LCD ekranın takriben %70'inin üretiminin gerçilave ediştirecek. Geri kalan %30 bölüm başka bir üreticiye verilecek.
  3. Telefonun ekranı 6.1 inç olacak. Ekran çerçevesinin kalınlığının 0.5 mm olacağı raporda belirtiliyor. Başka bir deyişle ultra ince çerçeveli bir ekrandan söz ediyoruz.
  4. Ucuz iPhone X tam ekran dışında TrueDepth sensörleriyle donatılacak. Home tuşu bulunmayacak.
  5. Face ID ve Animoji için üç boyutlu idrak etme olacak.
  6. Telefonda dikdörtgen biçiminde ananesel tasarımda ve mevcut iPhone X'in pilinden %8.5 daha büyük pil yer alacak. Bu pilin 2850-2950 mAh olacağı düşünülüyor.
  7. Öngörü raporunda belirtilene göre LCD'li iPhone X'in ücreti 700-800 dolar arasında olacak.
  8. Çinli isimsiz bir kaynağın iddiasına göreyse iPhone X'in bu modelinde tek ana kamera bulunabilir. Çinli kaynak Apple'ın çift kamerayı OLED ekranlı yeni iPhone ve iPhone X Plus'a gizlediğini belirtiyor.