Apple'ın akıllı hoparlörü HomePod'u onarmaya kalkmayın çünkü demir testeresine ihtiyacınız olabilir!

Tamir Edilemeyen Hoporlör ; Homepod

Apple'ın akıllı ev sistemleri isteyenler için tasarladığı akıllı hoparlörü HomePod, bilindiği gibi Amazon Echo ve Google Home gibi bir nevi dijital asistan olarak kullanabilieceğiniz bir alet. Şayet olur da HomePod alırsanız ve bozulduğunda içini açmaya kalkarsanız, onu daha fazla bozmanız muhtemel. iFixit ekibi HomePod'u parçalarına ayırmış ve bakın içinde neler bulmuş.
 
HomePod'un onarılabilirliğini incelemek için parçalarına ayırmaya çalışan iFixit ekibi, bunda bir hayli zorlanmış. İçeriğinde yer alan donanım parçalarının pek çoğunun birbirine çok güçlü yapıştırıcı maddeler ile yapıştırıldığını söyleyen iFixit ekibi, aletin içini açmak için çekiç ve hem de demir testlerine ihtiyaç duyulabileceğini belirtiyor.
 
 
Apple'ın hoparlöre güç taşıyan çok karmaşık bir kablo yapısını benimsediğini raporlayan iFixit, alete onarılabilirlik skoru olarak 10 üzerinden 1 vermeyi uygun görmüş. Bunun neticesinde de Apple, HomePod'u onarmak için kullanıcılardan istediği 279 Dolar ücret yaftası mana kazanıyor diyebiliriz. Bu ücret, özgün bir HomePod'dan sadece 70 Dolar daha ucuz. Başka bir deyişle onu bozarsanız, ya 70 Dolar daha fazla vererek yenisini alacak veya 279 Dolar ödemeye razı olacaksınız. Çünkü bozuk HomePod'u kendiniz onarmaya kalkarsanız, bu pek de mümkün olmayacak gibi görünüyor.