Apple iOS 11.3 sürümüyle telefonları hızlandıracak, işte iPhone'lara gelecek yeni özellikler

İOS 11.3  bir çok özellikle geliyor

Apple'ın mart ayında yayımlamayı tasarıladığı iOS 11.3 aktüellemesiyle ilgili detaylar dağılmaya başladı. Hazırlanan aktüellemeyle birlikte daha önceki ve yavaşlayan iPhone'ların hızlandırılması tasarılanıyor. Apple tarafından iOS 11.3 sürümünün önizlemesi yayımlandı. Şirket, yeni sürüm ile gelecek özelliklerin uzun bir listesini de açıkladı.

Apple bugün, şirketin mobil işletim sisteminin en son sürümünü iOS 11.3'ün önizlemesini yayınladı. Apple, iOS 11.3 ile gelen yeni özelliklerin uzun bir listesini de açıkladı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre yayınlanan notlar arasında en çok dikkat çeken Tim Cook'un önceden de duyurduğu, eskiyen iPhone'ları yavaşlatma konusunda kullanıcılara özgürlük tanımak gibi görünüyor.

iOS 11.3 ile beraber Apple eskiyen bataryaların mevzularını ortadan kaldırmak için uyguladığı CPU yavaşlatmayı kullanıcılara soracak. Kullanıcılar isterlerse eğer bir açma kapama butonuyla bu özelliği aktif ya da pasif hale getirebilecek.

Tim Cook bu özelliğin aktif kalmasını önerirken, eğer pasif yapılırsa CPU başka bir söylemle işlemci hızlanacak ancak bataryalarda bir takım stabilite problemleri yaşanabilecek.

iOS 11.3'ün mart ayında kullanıma sunulması bekleniyor.

İşte O Özelliklerden bazıları;

1. Yeni özelliklerden birisi, pil sıhhatini gösterecek ve güç hücresinin servis ihtiyacı duyup duymadığını önerecek. Bunlara Ayarlar -> Pil'e gittikçe erişilebilir ve iPhone 6 ve sonraki modeller için kullanılabilecek.

2-. Kullanıcıların, iPhone'larda maksimum performansı etkileyebilecek güç idaresi özelliğini etkinleştirme / devre dışı bırakma seçenekleri olacak. Bu özellik Ayarlar menüsünün Pil alt bölümünde bulunabilir. Güç idaresi hali hazırda iPhone 6, 6S, SE ve 7 aletleri için olacak

3. ARKit 1.5 geliştiricilere tanıtılacak. ARKit duvarlara, kapılara ve diğer dikey yüzeylere sanal nesneler yerleştirebilecek. Buna ek olarak, gayri muntazam şekilli yüzeyleri daha doğru şekilde haritalayacaktır. Kameranın gerçek dünyasının görünümü % 50 daha fazla çözünürlük ele geçirecek ve otomatik odaklama desteği ilave edecek.

4. Sıhhat uygulamasına yeni bir Sıhhat Kayıtları özelliği ilave edecek. Tıbbi verilere hızlı ve örgütlü bir erişim sağlamak için hastanelerden, muayenehanelerden ve uygulamanın bilgilerini bir araya getirecek. Servis şifrelenecek ve şifre savunmalı olacak.