Apple'ın 2018 senesi içerisinde piyasaya çıkarması beklenen 6.1-inç LCD ekranlı iPhone modeliyle alakalı yeni bilgiler geldi. Ücretiyle alakalı da ayrıntılar var.

Dev İphone'lar Geliyor

Apple'ın iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri piyasada satışta. Bu aletlerin son satış rakamları daha belli değil ancak analistler özellikle iPhone X satışlarının "zayıf" olduğunu söylüyorlar. Apple bir taraftan bu satışları arttırmak için çeşitli kampanya ve tanıtımlar üzerinde çalışmaya devam ederken diğer taraftan da 2018 yılında çıkaracağı iPhone'lar için çalışıyor. Bu anlamda bugün analistlerden yeni bilgiler geldi.

KGI Analisti Ming-Chi Kuo, Çin'de iPhone X'in satışlarının beklentilerin altında olacağını söylüyor ve Apple'ın mevcut çeyrekte 20 ila 30 milyon aralığının altında 18-20 milyon adet sattığını öne sürüyor.

Ayrı olarak Apple'a yakınlığıyla bilinen analist Kuo, 2018'de LCD 6.1 inç, OLED 6.5 inçlik ve iPhone X'in devamı modelini başka bir söylemle iPhone X Plus'ı içeren üç iPhone modelinin piyasaya sürüleceğini söylüyor. Ayrı olarak yeni 2018 modellerinin imalatı arttıkça Apple'ın mevcut iPhone X imalatını bütünüyle durdurabileceğini de sözlerine ilave etti.

 

ÜCRETİ NASIL OLACAK?

Diğer taraftan bu iPhone'lar arasında yer alan 6.1 inçlik, LCD ekranlı modelin düşük ve orta erimli pazarları fakatçlayacağını de sözlerine ilave etti. Ayrı olarak bu telefonun AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de 649 ila 749 dolar civarında satış ücretine sahip olacağı söyleniyor.