Dünyaca ünlü marka Apple, yılbaşında App Store ile bir rekor kırdı.

Apple'dan bir rekor daha!

Apple, geliştiricilere en fazla kar hissesi dağıtan firma olarak biliniyordu. iOS 11 ile yenilenen App Store sayesinde uygulama ve oyunları daha da ön tasarıya çıkaran ve keşfetme özelliklerini arttıran Apple, bu hamlelerinin meyvesini yılbaşında topladı.
 
Apple cephesinden gelen açıklamalara göre; Noel'den yılbaşına kadar olan yedi günlük sürede App Store üzerinde toplamda 890 milyon dolarlık harcama yapılmış. Bu harcamaların 300 milyon dolarlık bölümü ise yılbaş gecesi gerçilave edişmiş.
 
Apple’ın kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller, 2017'de iOS geliştiricilerinin 26.5 milyar dolar kazandığını belirtiyor. Ayrı olarak geliştiricilerin gelirinde 2016’ya göre yüzde 30’luk bir artış yaşanmış.
 
2017'nin App Store gelirlerini göz önünde bulundurduğumuzda, 2008'den beri App Store'un geliştiricilere dağıtmış olduğu meblağ 86 milyar doları buluyor.
 
Phil Schiller konuyla alakalı; "iOS 11 ile gelen yeni App Store tasarımı müşterilerimiz tarafından çok beğenildi. Müşterilerimiz, App Store'un yenilenen tasarımı sayesinde yeni uygulama ve oyunlar keşfediyor. Bu mükemmel uygulamaları yapıp insanların hayatlarını kolaylaştıran tüm geliştiricilerimize teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.