Apple, Kevin Durant'in dizisini çekiyor!

Apple'dan Kevin Durant Dizisi

Apple'ın ünlü basketçi Kevin Durant'in hayatını konu alan bir TV dizisi üzerinde çalışmalara başladığı ortaya çıktı.
 
Apple, Kevin Durant'ın çocukluğundan esinlenerek Swagger isimli bir TV dizisi üzerinde çalışıyor. Raporlara göre bahsi geçen dizinin "Amatör Atletizm Birliği'ni (AAU) keşfetmek, basketbol ve oyuncuların, ailelerinin ve antrenörlerin hayatlarını yakından görmek için fırsat verecek. Bu bu arada basketbola hevesli gençlere de esin kaynağı olacak.
 
Diziyi Reggie Rock Bythewood yazacak. Onu 2009 'daki Notorious isimli Notorious B.I.G. yaşam öykü filminden anımsıyoruz. Bu yapımı ise Imagine Television ve Durant'in Thirty Five Media şirketleri üstleniyor. Durant ise yönetici yapımcı olarak görev yapacak.
 
The Wall Street Journal, Ağustos 2017'de, Apple'ın gelecek 12 ay içinde özgün içerikler için takriben 1 milyar dolar gibi ciddi bir bütçe ayırdığını söylemişti. Durant'in hayatını konu alacak ve isiminin Swagger olduğu söylenen bu yapım bunlardan biri olacak. Ayrı olarak yakın vakitte ise, Steven Spielberg'in antoloji dizisi Amazing Stories, Reese Witherspoon'un yapımcılığını üstlendiği komedi filmi ve kimi komedi şovları da duyurulmuştu.
 
Medya sektörüne ciddi bir adım atan Apple, bakalım bu alanda başarılı olabilecek mi?