Apple, MFI sertifikasına sahip 3. parti aksesuarlar için logo farklığına gitti. Peki, yeni logolar nasıl olacak?

Apple'da ürünlerdeki logolara farklık geldi!

Apple, iOS 7 ile birlikte yan endüstri olan aksesuarların kullanımını önlemek hesabına MFI sertifikasını hayatımıza kazandırmıştı. Bu sayede MFI sertifikası olmayan aksesuarların, iPhone veya iPad'e takıldığında çalışması engellenmişti.
 
Aletlerin sıhhati için çok önemli bir adım olarak gösterilen MFI sertifikası, 3. parti aksesuar üreticileri tarafından alınıyor ve aksesuarların testleri yapıldıktan sonra satışa sunuluyor. Apple'a bunun için belli bir ücret ödeyen üreticileri ilgilendiren konuda bugün bir farklık daha yapıldı.
 
Apple, MFI sertifikasının logolarını değiştirme kararı aldı. Artık üreticiler, aksesuarlarının hangi Apple aleti ile uyumlu olduğunu tek tek belirtmek zorunda.
 
Sözgelişi, bir aksesuar, iPhone ile uyumlu ise sadece iPhone logosu, hem iPhone hem de iPad ile uyumluysa iPhone/iPad logosu, tüm Apple aletleri ile uyumluysa, iPhone/iPad/iPad logosunu taşımak zorunda.
 
 
Apple, bu farklık için üreticilere 90 gün müddet vermiş durumda. Aksesuar üreticileri 90 gün içerisinde tüm ürünlerini bu yeni logolar ile yenilemek zorunda. Ters durumda muhtemelen bir yaptırım ile karşılaşabilirler.