Dün yapılan açıklamada dünya devi Apple, teknik destek personeli için Amerika Birleşik Devletlerinde yeni bir kampüs açmaya ve önümüzdeki beş yıl içinde 20 bin çalışan istihdam etmeyi planlıyor.

Apple ABD'de yeni bir kampüs inşa etmeyi planlıyor!

İnşaa edilecek yeni yer bu sene ilerleyen aylarında duyuru edilecek ve Apple, gelecekte şirketin diğer bölümlerinden çalışanlarını tutacak şekilde genişletilebileceğini belirtti.

Bunun ötesinde, şirket daha fazla teferruat sunmadı. Kampusun ne kadar geniş olacağı ne de Apple'ın bunu amiral gemisi kampüsü yapmak isteyip istemediği veyahut dünyanın dört bir yanındaki birçok bürosunun başka bir kampüsü olacağı açık değildir. Apple'ın Austin, Texas'ta öncelikle teknoloji desteği için takriben 6.000 kişi çalıştıran bir yeri vardır ; Apple'ın dilinde sadece şirketin birçok Cupertino çalışanı tarafından taşınan parlak, parlak dairesel bina olan Apple Park, "Campus 2" olarak adlandırıldı ve bu yeni bir projenin daha büyük bir proje olacağı mananına geliyor.

APPLE KAMPÜSLERİNE 20 BİN YENİ İŞÇİ İLAVE EDECEK

Ancak Apple, önümüzdeki 20 BİN işinin Apple kampüslerinde olacağını söylediler - bu da perakende pozisyonlar olmadığını gösteriyor. Apple'ın şu anda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de 84.000 kişi istihdam ediyor ve bunların çoğu merkezi California'da bulunuyor. Bu, yeni konumun büyük olması gerekebileceğini gösteriyor.

Şirket, çalışanlarını AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ genelinde yerleştirilen data merkezleri gibi projelerle de genişletiyor. Apple, Reno, Nevada'daki bugünkü mevcut yerleri desteklemek için kullanılacak olan yeni bir tesisteki yeri kırdığını söyledi.